Centralny Katalog Bibliotek „Fides”
Normal view MARC view

Rzewuski, Paweł (1804-1892). (Nazwa osobowa)

Preferred form: Rzewuski, Paweł (1804-1892).
Used for/see from:
  • Rzewuski, P.
  • Ks. P. R.
  • K. P. R.
  • X. Rzewuski.
  • Ks. R.
  • P. R. [a]

Bp nominat, biblista, tłumacz. Kryptonim: P. R., Ks. P. R., K. P. R., Ks. R.

Kp. Homilie katolickie, czyli Wykład świętych ewangelij [!] na niedziele i święta napisane po niemiecku. Część niedzielna / przez Marcina Königsdorfera [...]. - Warszawa, 1845. Tł. z j. niem.

Estr XIX. - 1878

SPTK

Mowa podczas żałobnego nabożeństwa za duszę jo. księżnej Krystyny Lubomirskiej [...] w kościele Świętego Krzyża w Warszawie dnia 10 listopada 1851 roku miana / P. R. - Warszawa, dr. 1851.

Homilie katolickie czyli Wykład świętych Ewangelij na niedziele i święta. Część świąteczna / napisane po niem. przez Marcina Königsdorfera i miewane do swoich parafian, a teraz dla wygody proboszczów osobliwie wiejskich na jęz. pol. przeł. przez P. Rzewuskiego. - Warszawa, 1843.

BNPol online

PSB

Kp. Życie świętego Stanisława Kostki w listach brata do sióstr / napisane po fr. przez A. Blanche. - Paryż, 1845. Tł. ( S. tyt.: na jęz. zaś pol. przeł. i o drugie tyle pomnoż. przez ks. P. Rzewuskiego)

Kp. Krótkie mowy pogrzebowe ku nauce i zbudowaniu wiernych służące : z rozkazu biskupa dyecezyi konstancyeńskiej po niemiecku napisane / przez Steinera i na język pol. z 4 wyd. przeł. przez X. Rzewuskiego - Warszawa 1845..

Traktat o pogardzie świata i jego filozofii / napisany po łacinie przez świętego Eucheryusza, arcybiskupa lugduneńskiego ; na polski język przełożony przez Ks. R. - W Warszawie, 1845.

Powered by Koha